konum nasıl atılır Options

Sadece konum göndereceğiniz uygulamalara girerek konum atmanız gerekmiyor. Haritadan konum atma için Google Haritalar uygulamasıyla da konum bilginizi karşı tarafla paylaşabiliyorsunuz.

Sonrasında uygulamanın içerisinde mavi bir tane nokta belirir. Bu nokta sizin şu an bulunduğunuz yeri temsil eder. Biz de bulunduğumuz konumu paylaşmak istediğimiz için aslında doğru yerdeyiz.

Günümüzde whatsapp’dan veya sms ile konum atma populerliğinden ve kullanımdan dolayı artık eskisi kadar kimse kimseye adres sormuyor yada ihtiyaç duymuyor.

Google Haritalar uygulamasından iki farklı şekilde konum paylaşılabiliyor. Bunlardan ilki; bulunduğumuz yeri, ikincisi ise bulunmadığımız ama gitmek istediğimiz bir yerin adresini gönderme imkanı sağlıyor. Merak etmeyin her ikisinin de nasıl yapılacağı makalemizde bulunuyor.

Karşı tarafın sizin hareketinizi takip etmesini istemiyorsanız ya da sabit bir yerde bulunuyorsanız bu seçenek sizin için uygun olanı olacaktır.

Böylelikle konum nasıl atılır sorusu Facebook üzerinde de bu şekilde cevaplanıyor. Şimdi gelin sizlere anlatacağımız son telefondan konum atma yöntemi olan SMS’i anlatalım.

Your browser isn’t supported anymore. Update it to find the best YouTube expertise and our most current functions. Learn more

Kaza veya yol çalışmalarını’da bildiren konum uygulamaları bu sayede alternatif hızlı yolları tavsiye edebilir.

Instagram profiline girdikten sonra ismin üzerinde yer alan alanda ilgili profilin kullanıcı advertisementını öğrenebilirsiniz.

Bu sayede biz hareket ederken konum anlık olarak güncellenip karşıdakine yansıyor ve gönderdiğimiz kişi bizi hareketli olarak görebiliyor. Peki telefondan konum nasıl atılır?

Google konum paylaşma için Fb konum atma özelliğini aşağıda ki advertımlar ile sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda instagram konum atma dm üzerinden aynı advertisementımlarla sağlanabilir.

Şimdi Google konum paylaşpersonın diğer bir seçeneği olan, herhangi bir adresin konumunu atmaya gelelim.

Burada konum gönderme işlemini sadece bulunduğunuz yer ve yakın çevredeki yerler için yapabiliyorsunuz. Sizin olmadığınız bir konumu karşı tarafa gönderme imkanınız bulunmuyor.

Eğer iOS işletim sistemine sahip bir konum nasıl atılır telefon kullanıyorsanız konum atabilmek için sohbet ekranında yer alan metin kutusunun yanındaki Okay işaretine tıklamanız gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *